PROJE GELİŞTİRME VE KOORDİNASYON OFİSİ

Avrupa Araştırma Konseyi-ERC

ERC 2019 Starting ve Synergy Grant Çağrıları Açıldı!

Horizon 2020 Programı Bilimsel Mükemmeliyet Alanı altında yer alan ERC Programı kapsamında, “Starting Grant (STG)” ve “Synergy Grant (SyG)” çağrıları 10 Eylül 2018 tarihinde açılacaktır.

STG çağrısının kapanış tarihi 17 Ekim 2018 iken, SyG çağrısının kapanış tarihi 08 Kasım 2018’dir.

STG çağrısı doktorasını çağrı yılından 2-7 yıl önce almış genç araştırmacılar için uygundur. Söz konusu destekten yararlanmak isteyen araştırmacıların belirli bir araştırma olgunluğuna erişmiş ve bağımsız araştırma yapabildiklerini göstermiş olmaları beklenmektedir. Projelerin süresi maksimum 5 yıl olup, proje başına öngörülen bütçe 1.5 Milyon Avro’ya kadar çıkmaktadır.

SyG çağrısı ile en az iki en fazla dört araştırmacının bir araya gelerek ve tamamlayıcı vasıflarını, bilgilerini ve kaynaklarını kullanarak iddialı bilimsel sorunlara çözüm bulabilmeleri amaçlanmaktadır. Araştırmacıların proje önerilerinde aralarındaki sinerjiyi ve bir araştırmacının tek başına başaramayacağı fakat beraber başarılabilecek çığır açıcı buluşlarını ayrıntılı bir şekilde açıklamaları beklenmektedir. Başvuru yapan araştırmacılar için özel bir seçilme niteliği bulunmamaktır.

STG çağrısı ile ilgili daha detaylı bilgi için: https://ufuk2020.org.tr/tr/h2020/avrupa-arastirma-konseyi/starting 

Synergy Grant çağrısı ile ilgili daha detaylı bilgi için: https://ufuk2020.org.tr/tr/h2020/avrupa-arastirma-konseyi/erc-synergy-grant    

DOSYALAR

TARİH DOSYA ADI İNDİR
10.01.2018 ERC Work Programme 2018