PROJE GELİŞTİRME VE KOORDİNASYON OFİSİ

Bilgi Günü ve Proje Pazarları

ECSEL JU Sempozyum 2019, 17-18 Haziran, Bükreş

Ufuk2020 Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) Alanı kapsamında faaliyet gösteren Ortak Girişimlerden biri olan ECSEL (Electronics Components and Systems for European Leadership–Elektronik Bileşenler ve Sistemler için Avrupa Liderliği) Sempozyumu 17-18 Haziran 2019 tarihlerinde ECSEL Ortak Girişimi tarafından Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenecektir. ECSEL Sempozyumu kapsamında önceki çağrılarda başarılı bulunmuş hâlihazırda yürütülen başarılı projelerin çıktılarının tartışılacağı oturumlar ve işbirliği kurma toplantıları gerçekleştirilecektir.  Etkinlik, mevcut ve potansiyel proje koordinatörleri ve ortakları ile etkileşim için verimli bir platform sağlayacaktır.

Bu etkinlik, ECSEL tarafından finanse edilen projelerin ilerlemelerini ve sonuçlarını sunmak, bilimsel ve teknolojik başarıları yaymak ve programa katkılarını göstermek için eşsiz bir fırsat sağlamayı amaçlamaktadır.

İki gün sürecek olan sempozyumda, ilk gün dijital dönüşümün getirdiği değişimler özelinde oturumlar gerçekleştirilecek, ikinci gün ise alanın önemli oyuncularının katılım sağladığı konuşmalar ve panel tartışmaları ile devam edecektir. ECSEL çağrıları kapsamında önemli işbirliği fırsatları sunacak olan etkinlik aynı zamanda ECSEL JU tarafından finanse edilen projelerin gerçek hayat problemleri ve yeni iş modellerine katkısını da ortaya koyacaktır.

 Etkinlik resmi sitesi için :  https://www.ecsel.eu/symposium-2019

Etkinlik programı için: https://www.ecsel.eu/symposium-2019#draft-agenda

Ufuk2020 Sağlık Alanı Uluslararası Proje Pazarı Etkinliği, 4 Temmuz 2019, Brüksel

Ufuk2020 Sağlık, Demografik Değişim ve Refah Alanı Proje Pazarı 4 Temmuz 2019 tarihinde Brüksel’de düzenlenecektir.

Bu uluslararası Proje Pazarı etkinliği, Sağlık Alanı 2020 yılı çağrıları için proje fikirlerinizi sunmanıza ve konsorsiyumunuzu oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Etkinlik, 3 Temmuz 2019 tarihinde Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenecek olan Sağlık, Demografik Değişim ve Refah Alanı Bilgi Günü ile bağlantılı olarak gerçekleşecektir.

Neden Katılmalısınız?

  • Yaklaşan Ufuk2020 Sağlık, Demografik Değişim ve Refah çağrılarıyla ilgili tüm bilgileri edinin
  • Yenilikçi proje fikrinizi veya yetkinliğinizi uluslararası bir izleyici kitlesine sunun ve diğer katılımcıların çözümlerini ve teknolojilerini keşfedin
  • Avrupa ve ötesindeki potansiyel ortaklarla tanışın ve konsorsiyumunuzu oluşturmaya başlayın

Etkinlik, Ufuk2020 Sağlık çağrılarına proje sunmak isteyen şirketler (KOBİ’ler dahil), üniversiteler, araştırma kuruluşları, kamu, STK’lar gibi paydaşları bir araya getirecektir.

Notlar:

Daha fazla bilgi için: https://www.healthncp.net/news-events/horizon-2020-health-partnering-day-2019-brussels-be

ICTurkey2019 Proje Pazarı Etkinliğine Kayıtlar Başladı, 5 Temmuz, Istanbul

“Ufuk2020 Programı’nda Türkiye - II. Aşama” projesi kapsamında TÜBİTAK tarafından 5 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul’da  “ICTurkey 2019” Uluslararası Proje Pazarı etkinliği düzenlenecektir.

Etkinlik aşağıda yer alan Ufuk2020 Bilgi ve İletişim Teknolojileri çağrılarını ve ilgili yatay çağrıları hedefleniyor:

  • 5G
  • Next Generation Internet
  • Big Data and Applications
  • Digitising European Industry
  • Smart Health and Care

ICTurkey2019” etkinliğine söz konusu alanlarla ilgili Avrupa ve Türkiye’den 300’e yakın akademi, sanayi, kamu kurumu ve STK temsilcisinin katılması planlanmaktadır. Etkinliğin mevcut Ufuk2020 çağrıları hakkında bilgi sahibi olmak, proje fikrini sunmak, çağrılara yönelik yeni ortaklıklar oluşturmak ve iletişim ağını genişletmek için faydalı bir platform olacağı değerlendiriliyor. Etkinliğe katılarak Avrupalı paydaşlarınızla yüz yüze görüşün ve Ufuk2020 çağrılarında işbirliği yapma fırsatı yakalayın!

Notlar:

Etkinliğe katılım için etkinlik web sitesi üzerinden kayıt yaptırıp ikili görüşme randevularınızı almanız gerekmektedir.

 Etkinliğe kayıt yaptırmak için :   https://icturkey2019.b2match.io/

Detaylı bilgi için icturkey2019@turkeyinh2020.eu ile iletişime geçebilirsiniz.