Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi

Ufuk Avrupa Küme 5 Enerji: Güneş Enerjisi Çağrıları Ulusal Danışma Toplantısı-18 Kasım 2022

26.10.2022

banner

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen ve yürütücüsünün T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ana yararlanıcısının TÜBİTAK olduğu ve Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında desteklenen “Ufuk 2020’de Türkiye Faz-II” Teknik Destek Projesi kapsamında Ufuk Avrupa Küme 5 Güneş Enerjisi (Solar Energy) çağrıları özelinde düzenlenecek olan Ulusal Danışma Toplantısı (Karma Etkinlik) 18 Kasım 2022 tarihinde İstanbul Radisson Blu Şişli Hotel’de gerçekleşecektir. 
Etkinlik araştırma ve inovasyon ekosistemine ve aynı zamanda Enerjide Etkin ve Sürdürülebilir Dönüşümün Desteklenmesi Teknik Destek Projesi faydalanıcı paydaşlarına hitap etmektedir. Etkinliğin içeriğinde, Ufuk Avrupa Küme 5 - Enerji kapsamındaki Güneş Enerjisi çağrı başlıkları yer almakta olup, ilgili Küme’ye dair aşağıdaki çağrılara odaklanılacaktır:
  • HORIZON-CL5-2022-D3-03-01: Innovative components and/or sub-systems for CSP plants and/or concentrating solar thermal installations
  • HORIZON-CL5-2022-D3-03-05: Novel Thin Film (TF) technologies targeting high efficiencies
  • HORIZON-CL5-2022-D3-03-09: Recycling end of life PV modules
  • HORIZON-CL5-2023-D3-01-02: PV integration in buildings and in infrastructure
  • HORIZON-CL5-2023-D3-01-03: Floating PV Systems
  • HORIZON-CL5-2023-D3-01-04: Solar Systems for Industrial Process Heat and Power
  • HORIZON-CL5-2023-D3-02-11: Advanced concepts for crystalline Silicon technology
Etkinlikte gerçekleşecek oturumlar, katılımcıların Ufuk Avrupa Programı'nın temel kavramlarını ve destekleyici belgelerini anlamalarına yardımcı olacak şekilde yapılandırılmış olup, katılımcıların bu programdan yararlanabilecekleri şekilde düzenlenmiştir.  Etkinlikte kullanılacak olan eğitim notları ve sunumların içerikleri, Avrupa Birliği’nden derlenmiş literatür ve faydalı şablonlarla zenginleştirilmiştir.
Kayıt: Kaydınızı, ‘Google form’ dokümanı aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz:
Taslak gündem için tıklayınız.
Etkinliğe fiziksel katılım için, kayıt işlemini (fiziksel) gerçekleştirmeniz ve e-posta yolu ile Proje ekibi tarafından onay bilgilendirmesini edinmiş olmanız gerekmektedir.
Etkinliği çevrim içi olarak takip etmek isteyen katılımcıların ise, etkinliğe ön kayıt işlemini tamamlarken çevrim içi olarak başvuru gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir. Çevrim içi katılımı uygun bulunan ilgililerle, etkinliğe giriş için gerekli (Zoom giriş bilgileri) etkinlikten üç gün önce başvuru sahipleri ile e-posta yoluyla paylaşılıyor olacaktır. 
Daha fazla bilgi için; proje ekibiyle k.gungor@idi.ie ya da s.dogrusoz@idi.ie adresleri üzerinden iletişime geçebilirsiniz.