PROJE GELİŞTİRME VE KOORDİNASYON OFİSİ

Bilgi Günü ve Proje Pazarları

Sağlık, Demografik Değişim ve Refah Proje Pazarı, 3-4 Eylül, Oslo

Sağlık Ulusal İrtibat Noktaları Ağı (Health NCP Net 2.0) ve Norveç Araştırma Konseyi tarafından düzenlenen Ufuk2020 Sağlık, Demografik Değişim ve Refah 2019 Çağrıları Proje Pazarı 3-4 Eylül 2018'de Oslo'da gerçekleşecektir. Katılımcıların proje fikirleri üzerine kısa sunumlar ve bire bir görüşmeler yapma fırsatı bulacağı etkinliğe kayıtlar 15 Ağustos tarihine kadar açıktır.

Etkinliğe kayıt yaptırmak için: https://be-health-oslo.b2match.io/

Avrupa Komisyonu tarafından güncellenen Sağlık, Demografik Değişim ve Refah 2018-2020 Çalışma Programı'na ulaşmak için:

http://ec.europa.eu/research/participants/data/ref/h2020/wp/2018-2020/main/h2020-wp1820-health_en.pdf

7 Aralık 2017'de gerçekleşen Proje Pazarı'nda yapılan sunumlara ulaşmak için: https://www.b2match.eu/healthBE2017/pages/22316-flash-presentations

Sınırlı sayıda katılımcının seyahat masrafları TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

TÜBİTAK Ufuk2020 Seyahat Destekleri hakkında daha fazla bilgi için:  

https://ufuk2020.org.tr/tr/destekler/u2020-seyahat-destegi

Çevre Alanı Bilgi Günü ve Proje Pazarı, 11-12 Eylül, Brüksel

Ufuk2020 “İklim Değişikliği, Çevre, Kaynak Verimliliği ve Ham Maddeler” alanının 14 Kasım 2018 tarihinde açılması beklenen 2019 çağrıları özelinde Avrupa Komisyonu tarafından, Brüksel’de 11-12 Eylül 2018 tarihlerinde bir Bilgi Günü ve Proje Pazarı düzenlenecektir.

Etkinlikte Avrupa Komisyonu yetkilileri tarafından 2019 çağrıları ve başvuru koşulları hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Ayrıca Proje Pazarı aracılığıyla katılımcılar birbirleriyle tanışabilecek ve işbirliği fırsatlarını tartışabileceklerdir.

Bahse konu etkinlik söz konusu alanın 2019 çağrılarına başvuru yapmayı planlayan tüm katılımcılara açıktır. Etkinlik öncesi hazırlık yapabilmek adına 2019 çağrılarının incelenmesi önem arz etmektedir.

Etkinliğin kayıt sayfası Avrupa Komisyonu tarafından açılacaktır.

Kayıtlar açıldıktan kısa bir süre sonra katılım kontenjanının dolma ihtimali bulunmaktadır.

Bu nedenle lütfen kayıt sayfasını düzenli kontrol ediniz: https://ec.europa.eu/easme/en/2018-information-day-calls-2019?pk_campaign=env-newsletter-april

Malzeme ve İmalat Teknolojileri ile Ulaşım alanı 2019-2020 çağrıları odağındaki Proje Pazarı, 3 Ekim, İstanbul

TÜBİTAK AB Çerçeve Programları Ulusal Koordinasyon Ofisi ve Sabancı Üniversitesi Avrupa İşletmeler Ağı Ofisi iş birliğiyle 3 Ekim 2018 Çarşamba günü, NMBP and Transport Istanbul 2018 Brokerage Event başlıklı proje pazarı etkinliği gerçekleştirilecektir.

Etkinlik Nanoteknoloji, İleri Malzemeler ve İleri İmalat Teknolojileri (NMBP) alanı ile Ulaşım alanı 2019-2020 çağrıları odağında olacaktır. Etkinlikle bahsedilen H2020 çağrılarına yönelik güçlü konsorsiyumların oluşturularak başarılı proje öneri dosyalarının hazırlanması hedeflenmektedir.

Proje pazarı etkinliğinin ilk oturumunda Ufuk 2020 çerçeve programı kapsamında NMBP ve Ulaşım alanında başvuruya açık olan çağrılar ile ilgili bilgi verilecek olup, bu çağrılara proje teklifi hazırlığında olan kurumlar proje sunumlarını gerçekleştirecektir.

Etkinliğin ikinci oturumunda bu çağrılara yönelik var olan konsorsiyumlara katılım ve yeni konsorsiyumların oluşturulması amacıyla iş birliklerinin geliştirilmesini hedefleyen ikili görüşmeler gerçekleştirilecektir. Proje pazarına katılım ücretsiz olup etkinlik sayfasından mutlaka kayıt yaptırılması gerekmektedir. Öğleden sonra ikili görüşme oturumlarına katılmak isteyen konuklarımızın etkinlik sayfasından profil oluşturmaları ve toplantı davetlerini bu sistem üzerinden planlamaları gerekmektedir.

Etkinlik sayfasına ulaşmak için: https://horizon-2020-nmbp-and.b2match.io/

Etkinliğe kayıt ve profil oluşturma için son tarih 27 Eylül 2018 olarak belirlenmiştir.

Ufuk2020 Enerji Alanı Bilgi Günü, Proje Pazarı, 5 Ekim, Brüksel

Ufuk2020 “Güvenli, Temiz ve Verimli Enerji” alanının 5 Eylül 2018 tarihinde açılması beklenen 2019 “Enerji Sistemi ve Akıllı Şebekeler” ve “Akıllı Şehirler ve Toplumlar” çağrıları özelinde Avrupa Komisyonu tarafında, Brüksel’de 5 Ekim 2018 tarihinde bir Bilgi Günü ve Proje Pazarı düzenlenecektir. Etkinliklerde Avrupa Komisyonu yetkilileri tarafından 2019 çağrıları ve başvuru koşulları hakkında bilgilendirme yapılacak. Bilgilendirmeyle eşgüdümlü olarak düzenlenecek olan Proje Pazarı aracılığıyla ise katılımcılar birbirleriyle tanışabilecek ve işbirliği fırsatlarını tartışabilecekler.

Etkinlik odağındaki çağrı başlıkları şunlar:

Enerji Sistemi ve Akıllı Şebekeler

Akıllı Şehirler ve Toplumlar

Etkinliğin kayıt sayfası Avrupa Komisyonu tarafından açılacaktır. Kayıtlar açıldıktan kısa bir süre sonra katılım kontenjanının dolma ihtimali bulunuyor. Bu nedenle lütfen https://ec.europa.eu/inea/en/news-events/events/horizon-2020-energy-info-day kayıt sayfasını düzenli kontrol ediniz.

Ufuk 2020 Sosyo-Ekonomik ve Beşeri Bilimler Alanı Proje Pazarı, 30 Ekim 2018, Varşova

Ufuk 2020 Sosyo Ekonomik ve Beşeri Bilimler alanının Kasım 2018'de açılacak olan "2019 Çağrıları" özelinde Net4Society Projesi tarafından, Varşova/Polonya'da 30 Ekim 2018 tarihinde bir Bilgi Günü ve Proje Pazarı düzenlenecektir. Etkinlikte Avrupa Komisyonu yetkilileri tarafından 2019 çağrıları hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Ayrıca etkinlik kapsamında düzenlenecek Proje Pazarı aracılığıyla işbirliği ve ortak proje geliştirebilme fırsatı bulunacaktır.

Bahse konu etkinlik, alanın 2019 çağrılarına başvuru yapmayı planlayan tüm katılımcılara açıktır. Her kurumdan en fazla iki katılımcı kayıt olabilir. Etkinliğe konu olan 2019 Çalışma Programı ‘nı mutlaka incelemeniz önerilir. 

Etkinliğin kayıt sayfası 2 Eylül 2018 tarihinde açılacaktır. Katılım kontenjanı dolmadan ivedilikle kaydınızı yaptırmanızı öneririz.  

Etkinlik gündemine, kayıt sayfasına ulaşmak için: https://ec.europa.eu/easme/en/2018-information-day-calls-2019  (2 Eylül tarihinde ilgili etkinlik gündemi linkte yer alacaktır.)

İletişim için Burcu Bahar GÖĞÜŞ DOĞAN (burcu.dogan@tubitak.gov.tr) ile iletişime geçebilirsiniz.

Sınırlı sayıda katılımcının seyahat masrafları TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır. Başvuru yapabilmek için etkinliğe kayıt olunduktan sonra Organizatör kurum tarafından iletilen konfirmasyon e-postasının alınmış olması gerekmektedir. 

TÜBİTAK Ufuk2020 Seyahat Destekleri için : https://ufuk2020.org.tr/tr/destekler/u2020-seyahat-destegi

Kişiselleştirilmiş Tıp Konferansı, 20-21 Kasım, Berlin

Uluslararası Kişiselleştirilmiş Tıp Konsorsiyumu (International Consortium for Personalised Medicine - ICPerMed) tarafından düzenlenen ilk konferans olan “Personalised Medicine in Action” Konferansı 20-21 Kasım 2018 tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştirilecektir. Konferansın amacı Kişiselleştirilmiş Tıp alanında uygulamadaki en iyi örneklerin paylaşımı olacaktır. Konferansın web sitesine buradan, taslak programına buradan ulaşabilirsiniz.

Konferansa katılım sınırlı sayıda olduğundan katılım sağlamak isteyenlerin buradan kayıt yaptırması önem arz etmektedir.

Konferans hakkında bilgi almak için ncphealth@tubitak.gov.tr ya da derya.donertas@tubitak.gov.tr adreslerine email atabilirsiniz.

ICT 2018: Imagine Digital - Connect Europe, Viyana, 4-6 Aralık 2018

Avrupa’nın en önemli ve en büyük ICT etkinliği olarak değerlendirilen ICT 2018 Konferansı 4-6 Aralık 2018'de Viyana'da  gerçekleştirilecektir.

Araştırmacılar, sanayi temsilcileri, girişimcilerin de aralarında olacağı ve 4000'in üzerinde katılımcı beklenen etkinlik “Imagine Digital – Connect Europe” teması odağında dört ana bileşen  altında düzenlenecektir : Konferans, İşbirliği Oturumları, Proje Fuarı ve StartUp Forum ICT2018 etkinliğine katılarak:

 • ICT alanındaki son araştırma trendlerini takip edebilir,
 • Avrupa'nın H2020 Programı ICT alanına 2019 - 2020 yılları arasında sağlayacak olduğu araştırma fonu için ICT öncelikleri hakkında bilgi edinebilir,
 • "Networking" oturumlarında alanınızdaki doğru kişiler ile buluşarak ortaklıklar kurabilir,
 • Avrupa'nın ICT alanında yürütülen projelerinin son çıktılarının sergileneceği fuarda, alanınızdaki ilgili kişiler ile bir araya gelebilir,
 • Inovasyon ve Girişimcilik Forumu ile inovasyon ekosistemi ve yatırımcılar ile bir araya gelebilirsiniz.

“Networking” oturumuna başvurular için: https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/apply-networking-session-ict-2018-4-6-december-2018-vienna-austria

Son başvuru tarihi 27 Nisan 2018. 

Stant başvuruları için: https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/apply-space-ict-2018-exhibition-4-6-december-2018-vienna-austria

Son başvuru tarihi 18 Mayıs 2018

Etkinlik programı ile aşağıdaki araştırma alanları kapsanacaktır:

 • Artificial intelligence and the next digital transformation of industry
 • The European data economy – realizing the potential of big data for the digital single market;
 • High-Performance Computing (HPC) in Europe: development of the HPC ecosystem in applications and services
 • The role of digital skills in education and life-long learning
 • Challenges of a connected, yet secure, European society
 • Creativity and the Arts in Innovation
 • The future of research partnerships after Horizon 2020
 • eGovernment and the possibilities of digital citizenship
 • Empowerment of social media users through media literacy

Sınırlı sayıda katılımcının seyahat masrafları TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

TÜBİTAK Ufuk2020 Seyahat Destekleri hakkında  daha fazla bilgi için: https://ufuk2020.org.tr/tr/destekler/u2020-seyahat-destegi

ICT 2018 hakkında daha fazla bilgi için:  https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/events/ict-2018-imagine-digital-connect-europe